Kapliczka domkowa św. Rozalii (pierwotnie św. Anny) stojąca przy ulicy Mysłowickiej w Czeladzi
Obecna kapliczka powstała najprawdopodobniej na początku XIX wieku. Niektóre źródła podają przełom XVII i XVIII wieku.
Obecna kapliczka powstała najprawdopodobniej na początku XIX wieku. Niektóre źródła podają przełom XVII i XVIII wieku.
Jest to kapliczka słupkowa, tynkowana, bielona i murowana. Położona na wysokim cokole o przekroju prostokąta. Od frontu widoczna jest półokrągła nisza, która zamknięta jest drewnianymi,
Przy ul. Wojkowickiej stoi kapliczka na wyodrębnionym cokole. Jest otynkowana, pomalowana w kolorze kremowym. We wnętrzu kapliczki znajdowała się figura Chrystusa Zwycięzcy, wykonana z gipsu, w postawie kontrapost
Artystycznym akcentem nagrobka to pełnowymiarowa rzeźba przedstawiająca płaczkę, młodą kobietę, która jest alegorią smutku.
Neoklasycystyczny pomnik wzniesiony w latach 30. XX wieku . Do budowy użyto piaskowiec. Ceglany cokół okala na kształcie kwadratu kolumnada w stylu korynckim. Konstrukcję wieńczy
Grób profesor Aliny Kowalskiej – polonistki, językoznawcy znajduje się w północno-środkowej części cmentarza parafialnego przy ul. Nowopogońskiej w Czeladzi.
Grób dr Józefa Mazura – profesora Uniwersytetu Wrocławskiego, badacza chmur i mgieł, współwynalazcy FIDO znajduje się na cmentarzu parafialnym przy ul. Nowopogońskiej.
Mieszkał przy ulicy Władysława Reymonta 73 w Czeladzi. W kościele pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika został ochrzczony i przyjął I Komunię Świętą.
Mieszkała w domu przy ul. Gabriela Narutowicza 6 w Czeladzi. Została pochowana na cmentarzu parafialnym w Czeladzi.
Nieistniejąca synagoga, która znajdowała się w Czeladzi przy ulicy Katowickiej. Podczas II wojny światowej, w 1939 roku hitlerowcy zmusili Żydów do rozbiórki synagogi.
Kościół został wzniesiony w latach 1922-24. Głównym inicjatorem budowy był ks. prałat Jerzy Imiela.
Najstarszym, istniejącym do dziś, budynkiem w Czeladzi jest dawny zbór ariański, datowany nawet na 1567 r.
Projekt w latach 2022-2023 był realizowany przez grupę nieformalną „Aktywna Czeladź” w ramach programu FIO Śląskie. Następnie w styczniu 2024 został przekazany w celu dalszego rozwoju Fundacji Kultura Całościowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.